KUNSTMARKT collage
Cultuur

Ambachtelijke kunstmarkt en rondleidingen bij Turfcentrale tijdens open monumentendag 2021


KUNSTMARKT collage

Zaterdag 11 september 2021 is het open monumentendag. Rijksmonument de Turfcentrale in Veendam is een broedplaats waar 10 ateliers/ werkplaatsen worden verhuurd aan kunstenaars. Op het plein naast de Turfcentrale organiseren de huurders van de ateliers en door hen uitgenodigde kunstenaars een ambachtelijke kunstmarkt. Daarnaast worden er rondleidingen door deze voormalige electriciteitscentrale verzorgd door Fred Bos, smid en huismeester van de Turfcentrale. Om 14 en om 15 uur is er een optreden van ‘de Groningse Johnny Cash’ Krzysztof Groen de Veendammer zanger en gitarist.

Kunstmarkt Lampen van gerecycled industrieel materiaal, handgeverfde wol, sieraden, handgedraaide keramiek, schilderijen en kleine unica en kunstenaarsbenodigdheden: het aanbod van de kunstmarkt is heel uiteenlopend.
Deelnemers:

– Martin Steeghs Smerig Duur; lampen, tafels en diversen: www.smerigduur.nl
– Atelier Horneman Lijstenmakerij, kunstenaarsbenodigdheden: www.atelier-horneman.nl
– Margreet Doornbos kleine unica op papier: www.margreetdoornbos.nl
– Saskia van Bergen hand dyed wool https://bresnis-wool.jimdosite.com
– Mirjam Veldhuis Studio Limoncello; handgedraaide en handgevormde unieke vazen en schalen: www.mirjamveldhuis.nl
– Anja Zomer (sieraden, zilver en overige materialen): www.anjazomer.nl
– Roelof Hoving schilderijen: www.roelofhoving.com
– Wiltfried Pathuis (o.v.b.) urban drawing, boekbinden: www.linework.nl
– Robin Stemerding schilderijen en fotografie
– Fred Bos rondleidingen door de Turfcentrale: www.ambachteneducatie.nl
– Eza Weijer gastvrouw https://www.ezaweijer.nl/
– Alma Ficchi : aquarellen schilderijen: www.almaficchiart.nl
– Martha Goudswaard textiel en omslagdoeken

www.turfcentraleveendam.nl
Molenstreek 314
9641 KX Veendam
Zaterdag 11 september van 10 tot 17 uur